Technické frézy

Stopkové frézy jsou přesně obrábějící nástroje pro nasazení do ručního elektrického a pneumatického nářadí. Pracovní část z tvrdokovu (karbid wolframu) je speciální technologií spojena s ocelovou stopkou.
Opracování na CNC strojích zaručuje rovnoměrnost kvality nástrojů, optimální chod a vysokou kvalitu opracovávaných ploch.

  • Dvojitý břit
  • Blue Naco
  • Aluma břit
  • Inox břit

Dvojitý břit

Unikátní tvar břitu s dvěma druhy stoupání – hrubým (pro rychlé obrušování) a jemným (pro hladké dobroušení) umožňuje o 20 % rychlejší broušení s kvalitním hladkým povrchem oproti standardním frézkám.

Použití: ocel, kalená ocel, nerezová ocel, slitiny niklu, slitiny titanu, pálená keramika, těžko obrobitelné plasty, tvrdé dřevo

Blue Naco

Technologie povlakování Blue Naco dává nástroji oproti standardním frézám výjimečnou životnost a mimořádný výkon při opracování obzvláště tvrdých a těžko obrobitelných kovů.

Povlakování skvěle odvádí teplo hromadící se během operace a prodlužuje celkovou životnost nástroje a tím snižuje celkové náklady na operaci.

Tvrdost povlaku: 4000HV, tepelná stabilita 1200 ⁰C
Použití: velmi tvrdé materiály – hardox, titan, titanové slitiny

Aluma břit

Úhel břitu a širší prostor pro třísku umožňuje efektivní využití pro měkčí materiály.

Použití: hliník, hliníkové slitiny, zinek, lehké neželezné kovy, tvrdá pryž, dřevo

Inox břit

Inovativní geometrie zubů dosahuje mimořádně vysokého výkonu při odstraňování všech korozivzdorných ocelí (nerezová ocel, INOX).